top of page

Klinik Psikolog

Ayşe Refia UYSAL

Beni Yakından Tanıyın;

2017 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji lisans bölümünden mezun oldum.

2020 yılında İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamladım.

Yüksek Lisans bitirme projesini "Metakognitif Terapi" üzerine yazdım.

Lisans ve Yüksek Lisans (Şema Terapi, Transaksiyonel Analiz, Psikofarmakoloji vb.) eğitimleri dışında; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Hipnoterapi (Sağlık Bakanlığı onaylı), Evlilik ve Çift Terapisi, Oyun Terapisi, Masal Terapisi, Kum Tepsisi Terapisi, Sanat Terapi, HYT-Holistik (Hipnomeditatif) Yeniden İşleme Terapisi,  EMDR, Temel Hipnoz, DEHB için Bedensel ve Bilişsel Müdahale Programı, Kişilerarası Danışmanlık, Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi, Çocuk Resimlerine Klinik Bakış ve Çocuk Testleri, Objektif (AGTE, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Goodenough, KENT, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirenti Testi) ve Projektif Testler (CAT-Luise Düss), Wisc-R, Beden Dili, Zihin Haritalama Tekniği ve Hafıza Teknikleri eğitimlerini aldım.

Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde 16 Haftalık staj programını tamamladım. Online bir gönüllü psikolojik destek platformunda aktif rol almaktayım.

Lisans eğitimim boyunca ileri istatistik ve SPSS üzerine ileri düzey eğitimler aldım ve psikoloji bilimine katkı sağlayacak araştırmalarda yer almaktayım.

Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Psikodinamik Psikoterapi (Otto Kernberg eğitmenliğinde) eğitimlerine devam etmekteyim.

Bireysel Terapi (Yetişkin/Ergen), Grup Terapisi (Yapılandırılmış Oyun Terapisi Ebeveyn Eğitimi) alanlarında danışan kabul etmekteyim.

bottom of page